Żłobek

_

Kilka słów o nas

_

Niepubliczny żłobek ISKIERKI zaprasza dzieci w godzinach od 7.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku. Nasz żłobek to miejsce, w którym profesjonalnie i z zaangażowaniem sprawujemy opiekę nad dziećmi w wieku od 6 miesiąca do 3 roku życia. Towarzysząc dziecku w rozwoju zapewniamy mu opiekę wychowawczą oraz wspomagamy indywidualny rozwój każdego dziecka.

Istotą naszej pracy jest tworzenie warunków sprzyjających okazywaniu dziecku szacunku, wspieraniu jego samodzielności oraz budowaniu relacji między dziećmi oraz między dziećmi a dorosłymi. Czuwamy nad bezpieczeństwem, zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem powierzonych nam dzieci.

W swojej pracy staramy się wspierać rozwój małego dziecka, pobudzać jego aktywność poprzez podążanie za nim m.in. tworząc otoczenie, w którym:

  • dziecko ma możliwość zdobywania wiedzy i rozwijania swoich umiejętności,
  • dziecko ma możliwość podejmowania zabawy swobodnej według własnego wyboru,
  • dziecko ma możliwość badania, odkrywania i nazywania świata zjawisk i przedmiotów.

Współpracujemy z rodzicami, gdyż jest to niezbędny warunek prowadzenia pracy opiekuńczo-wychowawczej. Angażujemy rodziców w życie naszego żłobka między innymi poprzez uczestnictwo w organizowanych imprezach.

_

Krótka historia Iskierek

_

Nasz żłobek powstał w 2012 roku i jako pierwszy w Pabianicach uzyskał wpis do Rejestru Żłobków i Klubów Dziecięcych. Przez ponad 7 lat Iskierki mieściły się przy ul. Wolnościowej 4. Będziemy bardzo miło wspominać ten czas, zwłaszcza ze względu na cudowne rodziny, które przez ten czas poznałyśmy i które stały się częścią naszej iskierkowej rodzinki. Wraz z rozwojem naszej działalności i w odpowiedzi na potrzeby rodziców, od września 2019 Iskierki mieszczą się przy ul. Karniszewickiej 91 w Pabianicach. Jest to nowo wybudowany, piętrowy budynek w spokojnej okolicy, z ogrodzonym terenem, placem zabaw i ogrodem. Przed budynkiem są wydzielone miejsca parkingowe. Plac zabaw, elewacje oraz wnętrze budynku zostały zaprojektowane przez architekta wnętrz. Budynek spełnia podwyższone wymagania nadzoru budowlanego, powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, ochrony przeciwpożarowej i bhp dla tego typu placówek.